15. Błękitna Wstęga Balatonu przeszła do historii [GALERIA]

15. edycja Błękitnej Wstęgi Balatonu już za nami. W niedzielę, 14 kwietnia na terenie zmodernizowanego Ośrodka rywalizowało 256 osób, w tym 150 w biegach dzieci i młodzieży.

Piękna pogoda, atmosfera rywalizacji i sportowe emocje sprawiły, że to był bardzo udany dzień. Na mecie każdy, kto ukończył zmagania otrzymał pamiątkowy medal. W biegach najmłodszych bohaterem imprezy był lisek, którego wizerunek zdobił medal. Ponadto w tym roku pluszowe liski wręczane były w ramach statuetek dla najlepszych trójek poszczególnych kategorii. Dyplom dla uczestników biegów dzieci i młodzieży można pobrać tutaj [otwiera się w nowym oknie] i w domowych warunkach wydrukować.

W biegach na 5 i 10 km uczestnicy zgarnęli drewniane medale z odwzorowanym Balatonem z lotu ptaka. W podobnym klimacie utrzymane były statuetki.

Gratulujemy zwycięzcom i bijemy ogromne brawa wszystkim, którzy podjęli to sportowe wyzwanie stając na linii startu.

Szczegółowe wyniki dostępne są poniżej:

Nagrody w kategoriach wiekowych biegu na 10 km ufundowała Drogeria DM z Wodzisławia Śląskiego. Współfundatorami nagród byli także Studio Figura i Crossfit Michał Nosiadek.

Kiełbaski na grilla ufundował Zakład Przetwórstwa Mięsnego Tomaszny, a chleb Piekarnia Zając.

Serdecznie dziękujemy Monice Burzywodzie za obszerną galerię zdjęć z wydarzenia, którą możecie zobaczyć poniżej.

Jak zwykle profesjonalnie wspierali nas ratownicy medyczni z firmy FireMed, a gadał dla Was Jarek Świta.

Organizatorem 15. Błękitnej Wstęgi Balatonu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, współorganizatorami Miasto Wodzisław Śląski
i Młodzieżowy Klub Piłkarski „Odra Centrum” Wodzisław Śląski.

Przypominamy, że jesteśmy na Instagramie jako @mosirwodzislaw. Zachęcamy do obserwowania, lajkowania, udostępniania i oznaczania nas w postach z wydarzenia.

Wbiegamy w przygotowania do kolejnej imprezy. Ruszyły zapisy do jubileuszowego X ERIGO Nocnego Biegu z Gwiazdami, który odbędzie się 29 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Link do zapisów tutaj [otwiera się w nowym oknie].

Galeria