26. Bieg Gazety Wodzisławskiej

Moc sportowych emocji, rywalizacja fair play i wzmożony doping czeka nas już 28 września. Przed nami 26. Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz kolejny uczniowie oraz ci sportowcy, którzy pobiegną w kategorii open, zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Start zaplanowano na godzinę 11:00.

Zapraszamy do udziału w biegu wszystkich, którzy stawiają na aktywność. Zawodnicy startować będą w poszczególnych kategoriach: klasyfikacja dzieci – klasy 4 i młodsze szkoły podstawowej (roczniki 2008 i młodsi): dziewczęta, chłopcy, klasyfikacja dzieci starszych – klasy 5 i 6 szkoły podstawowej(roczniki 2006 - 2007): dziewczęta, chłopcy, klasyfikacja młodzieżowa – klasy 7 i 8 szkoły podstawowej (roczniki 2004 - 2005): dziewczęta, chłopcy, klasyfikacja młodzieży starszej – szkoły ponadgimnazjalne i 3 klasa gimnazjum (roczniki 2003 - 1999): dziewczęta, chłopcy oraz klasyfikacja OPEN mężczyzn i kobiet (roczniki 1998 i starsi). 

Zgłoszenia szkół przyjmowane będą drogą mailową do 24 września na adres: gazeta@wck.wodzislaw.pl. Imienne zgłoszenia potwierdzonych list przez dyrektora szkoły należy przedłożyć w biurze zawodów. Istnieje możliwość zgłoszenia w biurze zawodów od godz. 9:30 do 10:45 w dniu imprezy.
Regulamin do pobrania TUTAJ.

Przypomnijmy, że inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.

Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum”.