Balaton

Trwa modernizacja wodzisławskiego Balatonu

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy. W budynku rekreacyjno-socjalnym, magazynie sprzętu pływackiego, wiacie ogniskowej oraz wieży ratowniczej wykonano już wewnętrzną instalację elektryczną. Przypominamy, że ta inwestycja jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowano.

Koniec sezonu letniego na Balatonie

środek Rekreacyjny „Balaton” już wkrótce zostanie zmodernizowany. Prace na terenie obiektu ruszą już w poniedziałek, 29 sierpnia br. W związku z tym najbliższa niedziela, 28 sierpnia będzie ostatnim dniem funkcjonowania obiektu, w tym kąpieliska oraz wypożyczalni sprzętu pływającego w sezonie letnim 2022 przed przekazaniem placu budowy. Inwestycja ta jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskował Wodzisław Śląski.

Zapraszamy na Balaton od 25 czerwca

Od jutra, tj. 25 czerwca zapraszamy do wypożyczalni sprzętu pływającego na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton". Otwarte zostaje także kąpielisko, oczywiście w reżimie sanitarnym w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.

Balaton posprzątany

W minioną sobotę z okazji Dnia Ziemi wspólnie z mieszkańcami i wędkarzami posprzątaliśmy teren Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton".

Sprzątanie Balatonu z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia przypada największe na świecie święto ekologiczne obchodzone od 1970 roku, czyli Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. (źródło: www.gdos.gov.pl)

Na Balatonie rusza sezon letni

W dniu jutrzejszym zostaną otwarte kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton", oczywiście w reżimie sanitarnym w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

Balaton kąpieliskiem! Jest pozytywna opinia Inspektora Sanitarnego

To już pewne, w sezonie letnim będziemy mogli korzystać z kąpieliska na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny zaopiniował pozytywnie projekt uchwały Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego dotyczącą wykazu kąpielisk na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego w roku 2018.