Cykl Sobotnich Wycieczek 2022 dobiegł końca

Zakończyła się tegoroczna przygoda z górskimi wędrówkami, która trwała od soboty wakacji, tj. 14 maja. Program profilaktyczny był dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

W zorganizowanych przez nas aż 16 wyjazdach udział wzięło ponad 200 indywidualnych osób. Po zakończonej pandemii uczestnicy mogli w końcu udać się nie tylko w rejony naszego kraju. Na mapie wycieczek znalazły się destynacje takie jak: Jura Krakowsko-Częstochowska, Wysoki Jesionik czy Stramberska Vrchovina. Tradycyjnie jak co roku zdobyliśmy Babią Górę. Kilka wyjazdów ukierunkowanych było nie tylko na górskie wyprawy. Tym sposobem przepłynęliśmy kajakami po polskiej Amazonce czyli Małej Panwi oraz zwiedziliśmy Opole. Nasi wycieczkowicze odwiedzili również Tenczyn, w którym zwiedzili ruiny zamku. Jak co roku w sobotnich wyprawach niejednokrotnie uczestniczyły całe rodziny, dzięki czemu mogły one wzmocnić swoje więzi poprzez aktywne spędzenie wolnego czasu oraz wspólny udział w turystyce krajoznawczej.

Wyjazdy połączone były z wykładami profilaktycznymi. Po raz drugi wykłady profilaktyczne prowadziła pani Małgorzata Benera, psycholog kliniczna i psychoterapeuta, także aktywnie uczestnicząca w wędrówkach górskich.

Niezmiennie od wielu lat w projekcie bierze udział przewodnik PTTK, posiadający kwalifikacje i ogromne doświadczenie w wyprawach górskich, Piotr Kowalski. Co roku sprawia, że wakacyjne soboty są atrakcyjne i wyjątkowe. Potrafi zarazić swoim entuzjazmem i charyzmą. Sprawia, że każdy wyjazd jest jedyny i niepowtarzalny. Program wycieczek został w całości zrealizowany zgodnie z ofertą. Mieszkańcy swoim zainteresowaniem i uczestnictwem w wyjazdach dają nam do zrozumienia, że ważne jest dla nich spędzanie aktywnie czasu na łonie natury ze swoimi najbliższymi.

Dziękujemy Wam serdecznie za aktywny udział w projekcie! Gratulujemy również zdobytych szczytów i pokonanych przeciwnośći na górskich szlakach! Do zobaczenia za rok.

,,Wspinaczka przemawia do naszego charakteru, ale myślę, że widok do naszych dusz”. Lori Lansens

Galeria