Informacja o zimowisku na sportowo 2023 z MOSiR CENTRUM

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ''CENTRUM'' w Wodzisławiu Śląskim informuje o szczegółach wyjazdu na sportowe zimowisko w Zawoi.

Miejsce pobytu: Zawoja, O. W. „Hanka” – Zawoja Składy 1618.

  1. Planowany wyjazd: 21.01.23 (sobota):
    Rydułtowskie Centrum Kultury (Strzelców Bytomskich 9a) 10:00
    stadion (Bogumińska 8) 11:00

Pierwszy posiłek: obiad. Planowany powrót w dniu 28.01.2023 r. (sobota),

około godz. 13:00.

  1. Dokumenty do zabrania z sobą: ważna legitymacja szkolna, dyskietka NFZ.

 

  1. Dotyczy narciarzy: sprawny technicznie sprzęt narciarski (najlepiej po sezonowym serwisie), obowiązkowo kask i rękawice, wskazane kijki i plecak lub torba na buty narciarskie. Będziemy głównie korzystać z pobliskiego zespołu wyciągów „Wojtek” – Zawoja Czatorza, okazjonalnie z centrum narciarskiego – Zawoja „Mosorny Groń”. Koszt wyciągów Wojtek: karnet 11 przejazdowy 36,00zł (dla grup zorganizowanych), normalnie 40,00zł. Mały wyciąg dla początkujących: 11 wyjazdów: 18,00zł. Ilość zjazdów w zależności od umiejętności i możliwości fizycznych – rozliczać się będziemy indywidualnie w zależności od ilości wykorzystanych karnetów. Na początek proszę przygotować kwotę 300,00zł na wyciągi. Jeśli ktoś nie wykorzysta tej kwoty to otrzyma zwrot, jeśli ktoś przekroczy tą kwotę to będzie zobowiązany dopłacić.

 

  1. Grupa rekreacyjna: można zabrać ślizgacze, tzw. jabłuszka itp. (sanki zostaną zabezpieczone przez MOSiR „CENTRUM”), ponieważ będziemy korzystać z uroków zimy. Ponadto czekają nas spacery po okolicznych szlakach Babiogórskiego Parku Narodowego z możliwością wyjścia do schroniska „Markowe Szczawiny” u podnóża Babiej Góry i inne zajęcia rekreacyjne.

 

  1. Informacja dla wszystkich:

Odzież: obowiązkowo czapki, rękawice, kurtki zimowe, obuwie zimowe oraz sportowe (typu adidas), skarpety wysokie (nie tzw. stopki). Proszę także zabrać odzież sportową, ponieważ wszystkie grupy w ramach zajęć uzupełniających będą jeździć lub uczyć się jeździć na nartach biegowych, także przewidziane są zajęcia rekreacyjne w salce sportowej. Obowiązkowo proszę zabrać stroje kąpielowe ponieważ w planie wyjazd na basen do Suchej Beskidzkiej. Zalecane także specjalne obuwie do wody (stosowane czasem na plażach zwłaszcza kamienistych), szczególnie dla osób, które zdecydują się na korzystanie z morsowania.

  1. Opiekunowie:

          - grupa narciarska: Łukasz Żak, tel: 512 070 794

          - grupa rekreacyjna: Nikol Walczak tel: 603 390 766

          Kierownik: Bogdan Bojko, tel.: 501 605 455