Kolejne szczyty zdobyte! Podusmowanie wycieczek

W minioną sobotę zakończyliśmy tegoroczny wakacyjny cykl sobotnich wycieczek, który został zrealizowany w ramach programu profilaktycznego kierowanego do mieszkańców Miasta Wodzisławia Śląskiego z uwzględnieniem praktycznych działań w zakresie promowania zdrowego stylu życia bez nałogów.

9 wyjazdów i 9 różnych miejsc, ale masa pozytywnych emocji, wrażeń i doświadczeń. Nie zabrakło również nowych znajomości i integracji lokalnej społeczności. Jak zwykle cosobotnie wycieczki cieszyły się dużą popularnością. Łącznie we wszystkich wyjazdach udział wzięły 173 osoby w różnym wieku, w tym również całe rodziny.

Cykl organizowany jest już od kilku sezonów i co roku wraz z doświadczonym przewodnikiem PTTK Piotrem Kowalskim starmy się ułożyć harmonogram wycieczek tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. W tym sezonie zdobyliśmy m.in. Pilsko, Velky Kryvań, Jałowiec, Klak oraz Baranią Górę. Wakacje zakończyliśmy spacerem po Pustyni Błędowskiej.

Sobotnie wycieczki dofinansowane są w ramach działań – ochrona zdrowia, przeciwdziałanie alkoholizmowi, w związku z czym w czasie trwania wycieczek przesympatyczna psycholog Żaneta Rachwaniec-Szczecińska oraz inni psychologowie prowadzący zajęcia profilaktyki antyalkoholowej przekazywali informacje dotyczące zdrowego stylu życia bez nałogów.

Wszystkim zaangażowanym w działania związane z wycieczkami serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotykać się z Wami w kolejnych latach!

Galerię zdjęć podsumowującą cykl znajdziecie poniżej. Niebawem uzupełnimy ją o zdjęcia z wszystkich wycieczek.

Galeria