Koniec górskiej przygody!

uczestnicy wycieczki na Turbacz

W tym roku zakończyliśmy przygodę z górami, która trwała od pierwszej soboty wakacji, tj. 26 czerwca do 11 września. Cykl Sobotnich Wycieczek z MOSiR „CENTRUM” był dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

W organizowanych przez nas aż 12 wyjazdach udział wzięło niespełna 200 osób. Podobnie jak w ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiczną panującą na całym świecie nie były realizowane wyjazdy zagraniczne. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Jura Krakowsko-Częstochowska, Góry Opawskie czy Beskid Wyspowy. Podczas pięciu wycieczek przemierzaliśmy szlaki Beskidu Żywieckiego, tradycyjnie jak co roku zdobywając także Babią Górę. Kilka wyjazdów ukierunkowanych było na „zaliczenie” szczytów Korony Gór Polski, m.in. Śnieżnika (Masyw Śnieżnika) i Turbacza (Gorce).

Cykl wycieczek połączony był z wykładami profilaktycznymi. Powiew świeżości i nieco inną tematykę niż w ubiegłych latach wprowadziła Małgorzata Benera, psycholog kliniczna i psychoterapeuta, także aktywnie uczestnicząca w wędrówkach górskich.

Podobnie jak w ubiegłych latach w sobotnich wyprawach niejednokrotnie uczestniczyły całe rodziny, dzięki czemu mogły one wzmocnić swoje więzi poprzez aktywne spędzenie wolnego czasu oraz wspólny udział w turystyce krajoznawczej, co było jednym z założeń projektu. Aż 12 wyjazdów i 12 różnych miejsc, wywołało masę pozytywnych emocji, wrażeń i doświadczeń. Odbiorcy projektu zawierają nowe znajomości i integrują się jako lokalna społeczność. Grupa z roku na rok nawiązuje coraz więcej kontaktów, które przekładają się na wspólne wyjazdy, nie tylko w ramach cyklu wakacyjnego.

Niezmiennie od wielu lat w projekcie bierze udział przewodnik PTTK, posiadający odpowiednie kwalifikacje i ogromne doświadczenie w wyprawach górskich, Piotr Kowalski. Co roku sprawia, że wakacyjne soboty są atrakcyjne i niepowtarzalne. Fakt ten potwierdza frekwencja na każdej z wycieczek oraz duże zainteresowanie mieszkańców miasta tematem w ciągu roku.

Dziękujemy Wam serdecznie za udział w proponowanej przez nas formie wakacyjnej aktywności jaką są wycieczki górskie. Brawa za wszystkie zdobyte szczyty i pokonane słabości!

Pełna galeria zdjęć z całego cyklu dostępna jest poniżej.

Galeria