Śniegu brak, ale ferie udane! [GALERIA]

Właśnie zakończyliśmy ferie zimowe na obiektach MOSiR "CENTRUM". Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zimowy wypoczynek, mimo że bez śniegu, dzieciom i młodzieży minął na aktywności ruchowej.

Wypoczywający uczniowie swój wolny czas mogli spędzić na lodowisku miejskim, w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" i na Krytej Pływalni MANTA, gdzie korzystali z różnego rodzaju atrakcji. Podsumowując: w 11 działaniach udział wzięło ponad 1000 osób.

Na lodowisku miejskim przez dziewięć dni ferii prowadzone były bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach, podczas których ćwiczono prawidłową postawę łyżwiarską, jazdę w przód i w tył, naukę i doskonalenie upadania oraz hamowanie. Ostatniego dnia w ramach gier i zabaw chętni mogli zmierzyć się z torem przeszkód Mistrzów Białego Orlika i spróbować sił w mini Short Tracku. Dodatkowo każdy posiadający legitymację szkolną mógł wejść na lodowisko do godziny 14:00 za jedyne 2 zł.

Kryta Pływalnia MANTA jak co roku skusiła wodnym placem zabaw, rozstawionym w pierwszym tygodniu ferii. Rozegrane również zostały zawody, kto pokona tor najszybciej. W drugim tygodniu instruktor rekreacji i ratownicy przygotowali gry i zabawy w wodzie, a wśród nich m.in. aqua aerobik dla dzieci i wodna koszykówka. Podobnie jak na lodowisku, uczniowie do 16:00 korzystali z promocyjnych wejść na pływalnię w cenie 4 zł.

Zawody saneczkarskie, cieszące się zwykle bardzo dużą popularnością w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", musiały zostać odwołane przez niesprzyjające warunki atmosferyczne - brak śniegu. W ramach akcji zima najmłodsi odwiedzili chatę solną, gdzie czytaliśmy bajki udostępnione przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim, za co serdecznie dziękujemy. W ramach urozmaicenia po seansie solnym uczestnicy zagrali w kalambury i gry planszowe.

Jak co roku MOSiR "CENTRUM" nie zapomniał o młodych piłkarzach i w przedostatnim dniu ferii rozegrano Turniej Białej Piłki, do którego zgłosiły się trzy sześcioosobowe drużyny chłopców. Turniej odbył się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w działania podczas ferii, zwłaszcza instruktorom, ratownikom WOPR i obsłudze obiektów.

Poniżej znajdziecie kompletną galerię zdjęć z tegorocznych ferii zimowych.

Galeria