Sportowe podsumowanie 2020 roku [GALERIA]

Zawodnik wybiegający z rowerem ze strefy zmian

Ostatni dzień roku… Roku, który był pod każdym względem wyjątkowy, także dla sportu i rekreacji. Obostrzenia, zakazy, możliwości, nagłe zmiany planów. Tak go zapamiętamy. Pomimo wielu trudności udało nam się jednak zorganizować najważniejsze miejskie imprezy sportowo-rekreacyjne.

  1. Bieg „Policz się z cukrzycą”
  2. Akcja Zima
  3. Wodzisławska Wirtualna Piątka
  4. MITKO MTB XC Wodzisław Śląski 2020
  5. VI Nocny Bieg z Gwiazdami
  6. I Wodzisławski Duathlon
  7. 11. Błękitna Wstęga Balatonu
  8. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wodzisław Ślaski 2020

Bieg „Policz się z cukrzycą”

Niezmiennie od kilku lat Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" dołącza do działań związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie było i w tym roku. 12 stycznia w Rodzinnym Parku Rozrywki niespełna 130 osób wystartowało w biegu pn. "Policz się z cukrzycą". Z opłat startowych uzbieraliśmy łącznie kwotę 2165,42 zł, w całości przekazaną na cele 28. finału. Wydarzenie zorganizowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Wodzisław, Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim, Wodzisławskim Klubem Naszej Ziemi, przy wsparciu Miasta Wodzisław Śląski.

Akcja Zima

Wypoczywający uczniowie swój wolny czas mogli spędzić na lodowisku miejskim, w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" i na Krytej Pływalni MANTA, gdzie korzystali z różnego rodzaju atrakcji. Podsumowując: w 11 działaniach udział wzięło ponad 1000 osób.

Na lodowisku miejskim przez dziewięć dni ferii prowadzone były bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach. Ostatniego dnia w ramach gier i zabaw chętni mogli zmierzyć się z torem przeszkód Mistrzów Białego Orlika i spróbować sił w mini Short Tracku.

Kryta Pływalnia MANTA jak co roku skusiła wodnym placem zabaw. Rozegrane również zostały zawody, kto pokona tor najszybciej. Instruktor rekreacji i ratownicy przygotowali także gry i zabawy w wodzie, a wśród nich m.in. aqua aerobik dla dzieci i wodna koszykówka.

Zawody saneczkarskie, cieszące się zwykle bardzo dużą popularnością w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", musiały zostać odwołane przez niesprzyjające warunki atmosferyczne - brak śniegu. W ramach akcji zima najmłodsi odwiedzili chatę solną, gdzie czytaliśmy bajki udostępnione przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim. W ramach urozmaicenia po seansie solnym uczestnicy zagrali w kalambury i gry planszowe.

Jak co roku MOSiR "CENTRUM" nie zapomniał o młodych piłkarzach, więc rozegrano Turniej Białej Piłki, do którego zgłosiły się trzy sześcioosobowe drużyny chłopców. Turniej odbył się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5.

Wodzisławska Wirtualna Piątka

Wodzisławska Wirtualna Piątka to dostosowanie się do sytuacji epidemicznej i wymogów sanitarnych. Wodzisław wrócił do biegania. Impreza ruszyła 25 maja i trwała 7 dni. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości fizyczne w rywalizacji sportowej dostosowanej do nowej rzeczywistości. Bieg na dystansie 5 km ścieżką zdrowia Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” ukończyło niespełna 30 zgłoszonych uczestników.

MITKO MTB XC Wodzisław Śląski 2020

Pierwsze zawody sportowe w sezonie rozegrano w niedzielę, 5 lipca na ścieżkach Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton". Rywalizacja w kolarstwie górskim pn. MITKO MTB XC Wodzisław Śląski 2020 przyciągnęła do miasta niespełna 130 uczestników. W tym roku wyjątkowo w rywalizacji nie wzięli udziału zawodnicy z Czech. Główna rowerowa pętla mierzyła ok. 3,5 km, którą zawodnicy musieli przejechać kilkakrotnie, w zależności od kategorii. W organizacji wydarzenia pomogli TKKF "Relaks" oraz Miasto Wodzisław Śląski.

Film z zawodów w kolarstwie górskim MITKO MTB XC Wodzisław Śląski 2020

VI Nocny Bieg z Gwiazdami

VI Nocny Bieg z Gwiazdami odbył się w sobotę, 18 lipca. Zawodnicy tradycyjnie wystartowali na trasę wyznaczoną ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” o godzinie 22:00. Bieg na dystansie 5 km ukończyły 142 osoby ze 150-osobowego limitu startujących.

I Wodzisławski Duathlon

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 sierpnia w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". W zawodach wystartowało indywidualnie 45 uczestników oraz 8 sztafet dwuosobowych. Zadaniem startujących było przebiegnięcie 3 km, następnie przejechanie na rowerze 10 km oraz ponownie 1,5 km biegu. Współorganizatorami wydarzenia byli MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz Miasto Wodzisław Śląski.

Film z zawodów sportowych I Wodzisławski Duathlon

11. Błękitna Wstęga Balatonu

W niedzielę, 27 września odbyła się 11. Błękitna Wstęga Balatonu, impreza przełożona z marca. Łącznie na linii startu zameldowało się 133 uczestników w biegach dla dzieci i młodzieży oraz 191 uczestników w biegach na 5 i 10 kilometrów. Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz Miastem Wodzisław Śląski.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wodzisław Ślaski 2020

7 listopada 2020 roku na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży BMX Racing oraz Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. W zawodach wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek z różnych klubów kolarskich z Polski. Rywalizacja odbyła się w kategoriach żak, młodzik, junior młodszy, junior i elita.

Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie zdecydowanie więcej sportowych emocji i wrażeń na miejskich obiektach sportowych i rekreacyjnych. Tego Wam życzymy! Aktywnego 2021 roku.

Galeria