Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już za nami

W niedzielę, 5 marca na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki ''Trzy Wzgórza'' odbyło się szczególne wydarzenie biegowe honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg główny odbywał się na dystansie 1963 m. (rok śmierci ostatniego wyklętego- chor. Józefa Franczaka „Lalek”). Dystans można było przebiec, przejść lub przemaszerować.

W zawodach udział wzięli rekonstruktorzy w mundurach, pasjonaci militariów ale też całe rodziny. Po zmaganiach na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek. Dla zainteresowanych ustawiono również stoisko jednostki strzeleckiej aby z bliska przyjrzeć się uzbrojeniu żołnierzy.

Organizatorzy zachęcali do zgłębiania wiedzy na temat niezłomnych oraz działającego na terenie Polski powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali  pamiątkowe medale z kolei najlepsi zostali wyróżnieni upominkami. Ogromne brawa dla startujących!

Wydarzenie odbyło się we współpracy ZHR Wodzisław Śląski oraz MOSiR ''CENTRUM'' oraz Miasto Wodzisław Śląski


Galeria