V Nocny Bieg z Gwiazdami przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

6 lipca 2019 r. w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" wiele się działo... Wyścigi na rowerkach biegowych dla dzieci, bieg w laczach i mały jubileusz - V Nocny Bieg z Gwiazdami. Bez wątpienia jest to jedna z Waszych (i naszych) ulubionych imprez sportowych w Wodzisławiu Śląskim.

To zdecydowanie była udana i rekordowa impreza biegowa zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim. 450 opłaconych pakietów startowych, 411 biegaczy na mecie to nasz oficjalny rekord frekwencji!

Pięciokilometrowa trasa biegu głównego od tego roku posiadała Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dzięki czemu biegacze mogli walczyć o nowe, oficjalne rekordy życiowe.

Bieg główny wygrał Mateusz Mrówka z Radlinioków w biegu z czasem 15:35. Wśród kobiet tryumfowała Joanna Griman z Rybnika z czasem 19:13. Bardzo dobrze zaprezentowali się Wodzisławianie. Wśród kobiet na świetnym 2 miejscu uplasowała się Magdalena Patas, a najszybszym Wodzisławianinem okazał się Sebastian Bartosik zajmując 9 miejsce w generalce.
Miło oglądało się Wasze uśmiechy na twarzy, oraz radość z pokonania własnych słabości na mecie.

WYNIKI

Były również imprezy towarzyszące: dla dzieci wyścig na rowerkach biegowych, w którym nagrodziliśmy nagrodami wszystkie dzieci na mecie, oraz „nowość” z przymrużeniem oka, czyli bieg „w laczach”, w którym udział wzięło prawie 60 osób! Wszyscy świetnie się bawili i z uśmiechem na twarzy dobiegali do mety.

Wprowadziliśmy wiele nowych klasyfikacji dodatkowych m.in. dla najliczniejszej drużyny, ostatniego zawodnika na mecie, najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu głównego, a także nagrodziliśmy wielu biegaczy cennymi nagrodami rzeczowymi w „quizie z nagrodami”, który odbył się po ceremonii dekoracji zwycięzców.

Wielkie podziękowania dla Jarka Świty, wodzisławskiego "obgadywacza" imprez sportowych w mieście, Ewy Hojki i FitActive Studio za rewelacyjną rozgrzewkę, dzięki której ratownicy medyczni z firmy Fire-Med nie musieli reagować. Ponadto dziękujemy sponsorom: Decathlon Rybnik, LaserHouse Rybnik, Czas na Zdrowe i Fenix - Latarki Zwycięzców. Dziękujemy również Komendzie Powatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym Wodzisławia Śląskiego za trud włożony w zabezpieczenie trasy biegu.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział, dziękujemy również za mnóstwo pozytywnych komentarzy. Obiecujemy, iż dołożymy wszelkich starać, aby kolejna edycja Nocnego Biegu z Gwiazdami była jeszcze lepsza!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście podzielcie się z nami Waszą opinią po wydarzeniu: tutaj.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cząstkę do stworzenia V Nocnego Biegu z Gwiazdami.

Galeria