XII Wodzisławski Półmaraton przeszedł do historii [GALERIA]

XII Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta pamięci Zbyszka Marszałkowskiego przeszedł do sportowej historii Wodzisławia Śląskiego. Na starcie dystansu półmaratonu stanęło 225 osób. Imprezą towarzyszącą był Wodzisławski Minimaraton, w którym udział wzięło 90 zawodników.

W niedzielę, 18 listopada, na ulicach miasta kolejny raz pojawili się biegacze, a wszystko za sprawą dużej imprezy biegowej, jaką był Wodzisławski Półmaraton, organizowany już po raz dwunasty.

Minimaraton i półmaraton wystartował punktualnie o godzinie 10:00 ze stadionu miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Niezbędną przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła oczywiście pełna energii i radości FitOlka Ola Trocińska. Meta zawodów mieściła się na Rynku. Imprezę komentował, lub jak woli, obgadywał Jarosław Świta.

W tym roku zawodnicy przebiegli nową atrakcyjną trasą, znacznie rozcięgniętą po Wodzisławiu. Przypominamy, że w półmaratonie zamiast 7 okrążeń były tylko 3 pętle, minimaraton kończył się po jednej pętli.  Urozmaicona trasa biegła m.in. przez Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” i wodzisławski Rynek, na którym po zakończeniu zmagań Zastępca Prezydenta Miasta Izabela Kalinowska wraz z Dyrektorem MOSiR "CENTRUM" Bogdanem Bojko nagrodzili zwycięzców.

W tym roku w Wodzisławiu zwyciężyli:

Wodzisławski Minimaraton:

Kategoria OPEN kobiet

 1. Dominika Brol z Siemianowic Śląskich
 2. Elżbieta Lewicka z Knurowa
 3. Małgorzata Rencz z Orzesza

Kategoria OPEN mężczyzn

 1. Wojciech Lichota ze Skoczowa
 2. Robert Zielonka z Chrzanowa
 3. Grzegorz Wowry z Cieszyna

Szczegółowe wyniki minimaratonu znajdziecie tutaj.

Wodzisławski Półmaraton:

Kategoria OPEN kobiet

 1. Ruth Mbatha z Eldoret (Kenia)
 2. Valentyna Kiliarska z Mykolaiwa (Ukraina)
 3. Hellen Kimutai z Eldoret (Kenia)

Kategoria OPEN mężczyzn

 1. Abel Rop z Eldoret (Kenia)
 2. Evans Tanui z Eldoret (Kenia)
 3. Mateusz Mrówka z Radlina

Szczegółowe wyniki półmaratonu znajdziecie tutaj.

Nagrodzono również najlepsze wodzisławianki i wodzisławian.

Wodzisławski Minimaraton: Wioletta Zdancewicz i Mateusz Oślizło

Wodzisławski Półmaraton:

Wodzisławianki:

 1. Magdalena Patas
 2. Marta Krakowczyk
 3. Martyna Koczy

Wodzisławianie:

 1. Sebastian Bartosik
 2. Paweł Nalepka
 3. Krzysztof Knesz
 4. Ireneusz Stachowski
 5. Krzysztof Pisaniec

Najstarszymi zawodnikami okazali się: Alicja Sikora z Bielska-Białej wśród Pań i Wojciech Kaptur z Wodzisławia wśród Panów.

Dla najlepszych zawodniczek i zawodników organizator wraz ze sponsorami przygotował trofea sportowe, nagrody finansowe oraz drobne upominki. Ponadto każdy, kto ukończy bieg na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Medal ten był ostatnią częścią składanego medalu cyklu #3biegiSWD, w skład którego wchodziły 9. Błękitna Wstęga Balatonu rozegrana w marcu na Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton” oraz IV Nocny Bieg z Gwiazdami na Trzech Wzgórzach. Po podsumowaniu minimaratonu i półmaratonu wyróżnieni zostali również zwycięzcy całego cyklu.

#3biegiSWD kobiety:

 1. Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego
 2. Sabina Wojtaszewska z Raciborza
 3. Oleksandra Jadach z Raciborza

#3biegiSWD mężczyźni:

 1. Mateusz Mrówka z Radlina
 2. Mateusz Wolnik z Lysek
 3. Roman Rajwa z Jastrzębia Zdroju/Bzie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” przy wsparciu Miasta Wodzisławia Śląskiego i KS FORMA Wodzisław Śląski. Patronat medialny nad imprezą objęły Radio 90, Nowiny Wodzisławskie, portale tuWodzisław i Nasz Wodzisław oraz Gazeta Wodzisławska.

Sponsorzy: Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne INFOSAFE, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Tomaszny, Ośrodek Szkolenia Kierowców "TALAGA", Przedsiębiorstwo P.H.U. Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Fire-System, Fitness Club GYMCITY, Agro Wodzisław, Sklep Sportowy MONSUN i firma Brooks, Centrum Farb i Lakierów BRAWEX.

Oczywiście bez wielu ludzi i instytucji ta impreza nie mogłaby się odbyć. Szczególnie dziękujemy Komendzie Powatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Wodzisławia Śląskiego, Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, MKP Odra Centrum, firmie Fire-Med za opiekę medyczną oraz wolotariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 28 za zaangażowanie włożone w organizację.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku podczas 13. już edycji Wodzisławskiego Półmaratonu!

Galeria