Logo MOSiR Wodzisław Śląski

Rusza sezon na Baszcie Rycerskiej

Ocena 0/5
Baszta Rycerska
fot. Natalia Maciejek

Nowy sezon na Baszcie Rycerskiej właśnie się rozpoczyna. Od dziś, tj. 6 maja, XIX-wieczny zabytek znajdujący się na terenie wodzisławskiego Grodziska ponownie będzie dostępny dla mieszkańców i turystów.

Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających:

  • w każdą środę w godz. 10:00-18:00,
  • w weekendy - w soboty i niedziele w godz. 12:00-18:00.

 

Baszta Rycerska, nazywana również Wieżą Romantyczną, od lat przyciąga miłośników historii, spacerów i wyjątkowych widoków. Malownicze otoczenie sprzyja odpoczynkowi, kameralnym spotkaniom oraz aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To także atrakcyjne miejsce dla pasjonatów fotografii, a osoby zainteresowane historią mogą skorzystać z tablic informacyjnych oraz materiałów promocyjnych dostępnych na miejscu.

Dodatkową atrakcją jest punkt widokowy znajdujący się na szczycie baszty. Przy sprzyjających warunkach pogodowych można stamtąd zobaczyć m.in. wschodnie Sudety, opawską część Niskiego Jesionika, pomnik II wojny światowej w Hrabyni, a także szczyty Velký i Malý Roudný. Przy bardzo dobrej widoczności dostrzec można również masyw Pradziada.

Wstęp na Basztę jest bezpłatny. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności