Kryta Pływalnia MANTA

Kryta Pływalnia MANTA – coś więcej niż tylko basen

Harmonogram rezerwacji basenu MANTAWAŻNE! FUNKCJONOWANIE BASENU W CZASIE STANU EPIDEMICZNEGO!

Osiedle 1 Maja 16 c

Godziny otwarcia pływalni: od poniedziałku do piątku 6:00-21:45, w weekendy 8:00-19:45

Godziny otwracia strefy saun: od poniedziałku do piątku 17:00-21:45, w weekendy 17:00-19:45

Telefon: +48 32 45 90 647

E-mail: manta@mosir.wodzislaw-slaski.pl

Profil na Facebooku: /mantawodzislaw

INFORMACJA

 

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach, Kryta Pływalnia MANTA spełnia kryteria zawarte w w/w rozporządzeniu.

 

Kryta Pływalnia MANTA to kameralny obiekt położony w dzielnicy Wilchwy, którego historia sięga 1974 roku. Wybudowana w czynie społecznym przez górników byłej już KWK 1 Maja wychowała już kilka pokoleń wodzisławskich pływaków. Po likwidacji kopalni basen został w 2000 roku przejęty przez Miasto Wodzisław Śląski  i tak powstała miejska pływalnia.

15 października 2015 roku po 5-ciu miesiącach gruntownej przebudowy obiekt został otwarty jako  Kryta Pływalnia MANTA, zaś od 2 stycznia 2017 roku poszerzony o zewnętrzną Strefę Saun.

Manta posiada nieckę sportową o wymiarach 25m x 12,5m podzieloną na 6 torów pływackich. Na plaży basenowej zabudowana jest wanna jacuzzi, która pomieści do 8 osób. Ciekawostką jest wypłacony tor o długości 25m i stałej głębokości 80cm. To idealne miejsce dla małych dzieci oraz osób, które rozpoczynają naukę pływania.

Manta to obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym, Posiada pełną infrastrukturę oraz niezbędne udogodnienia  włącznie z windą, ulokowaną bezpośrednio  przy torze wypłaconym.

Pływalnia czynna jest codziennie, od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 zaś w soboty, niedziele i święta od 8.00 do 20.00. Na obiekcie honorowane są karty MultiSport FitProfit oraz OKSystem.

Wspomniana  już zewnętrza Strefa Saun to jedyny taki kompleks w regionie, przez co MANTA zyskuje na swej nietuzinkowości, stając się atrakcyjnym i  wyjątkowym miejscem dla prawdziwych koneserów sanowania. Strefa jest wyposażona w 2 sauny typu bania  ruska z której każda pomieści do 12 osób. Na zewnętrznym tarasie  wyposażonym w punkty natryskowe oraz ławki do odpoczynku usytuowana jest duża balia z gorącą wodą opalana sezonowanym drewnem oraz beczka z zimną wodą. W dużej balii w której temperatura dochodzi nawet do 50 stopni, można poczuć rytuał sauny japońskiej,  która doskonale  ukoi  zmęczenie i pozbawi  wszelkich napięć  dopełniając  kompleksową odnowę biologiczną

Kryta Pływalnia MANTA realizuje własne zajęcia z zakresie aqua aerobiku, nauki pływania oraz szkółki pływackiej Manta. W kameralnej salce gimnastycznej z widokiem na halę basenową, prowadzone są stale zajecia aerobiku, a niekiedy zajęcia Fit Frog czy Kangoo Jumps Power.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych w całym regionie imprez organizowanych na terenie pływalni jest 24 godzinny charytatywny maraton pływacki w którym co roku uczestniczy ponad pół tysiąca uczestników.

Manta to nie tylko miejsce do pływania, stałą atrakcją każdej zimy są zajęcia kajakarzy. Kilka razy do roku na MANCIE można także spotkać dmuchany wodny plac zabaw, który każdorazowo cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych.