Ośrodek Rekreacyjny "Balaton"

Balaton - przyroda w sercu miasta, czyli atrakcyjne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne ulokowane w Wodzisławiu Śląskim.

Kontakt
telefon: 32 459 06 40 lub 32 459 06 49
email: kancelaria@mosir.wodzislaw-slaski.pl

ul. Bracka

Profil na Facebooku: /osrodekbalaton

Profil wody - PROFIL

Regulamin - REGULAMIN_OŚRODEK_REKREACYJNY_BALATON

Ośrodek rekreacyjny "Balaton" zajmuje rozległy teren ponad 50 hektarów. Jest to atrakcyjne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne ulokowane w Wodzisławiu Śląskim. Położony niedaleko centrum miasta, otoczony bogatym drzewostanem, zbiornik wodny z wydzieloną piaszczystą plażą co roku przyciąga wielu głodnych słońca i atrakcji wodnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego i okolic.

Na terenie ośrodka w sezonie letnim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, która za niewielką opłatą oferuje możliwość skorzystania z rowerków wodnych i kajaków. Nie lada gratką, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, jest wodny plac zabaw. Podczas trwania sezonu nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwają ratownicy wodni. Ośrodek rekreacyjny „Balaton” jest atrakcją całoroczną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W 2015 roku teren ośrodka wyposażony został w urządzenia treningowe tworzące PZU Trasę Zdrowia, będącą świetną atrakcją dla amatorów treningu na świeżym powietrzu. Zróżnicowany teren sprzyja bieganiu czy spacerom, dlatego na Balatonie odbywają się liczne imprezy sportowe i rekreacyjne. Najbardziej rozpoznawalną z nich jest Błękitna Wstęga Balatonu, czyli zawody biegowe rozgrywane na przełomie marca i kwietnia. Ośrodek chętnie odwiedzają również wędkarze, dla których stworzone zostały specjalne stanowiska łowieckie a także Morsy, które w sezonie zimowym chętnie kąpią się w lodowatej wodzie. Na Balaton można dotrzeć zarówno samochodem jak i rowerem. Ośrodek posiada wydzielony parking a prowadzące w pobliże zbiornika trasy rowerowe sprawiają, że wielu podróżnych wybiera to miejsce jako punkt odpoczynku. Balaton - przyroda w sercu miasta.

W 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”. Dzięki inwestycji powstał m.in budyneku rekreacyjno-socjalny, magazyny sprzętu pływającegoo, wiata ogniskowa czy taras widokowy.  Cała inwestycja była możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowano.